سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
بر اساس وسیله نقلیه
نوع خودرو :
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

ابزار دستی و اندازه گیری

ابزارالات اندازه گیری

ابزارالات اندازه گیری از کاربردی ترین ابزارالات در اکثر صنایع کارخانه ها و کارگاه ها,آزمایشگاه ها و... هستند.از ابزارالات اندازه گیری جهت سنجش مسافت,مساحت,دما,وزن,شیب و ... در مقیاس ها و دقت های مختلف بسته به نیاز مورد استفاده قرار میگیرند.

ابزار الات اندازه گیری با توجه به نیاز مورد نظر بسیار متنوع هستند که در ادامه به چند مورد از مصرفی ترین آنها اشاره میکنیم.

مترها(متر از پرمصرف ترین ابزار الات اندازه گیری است که تنوع زیادی دارند متر لیزری,متر مهندسی,متر مهندسی و ... از انواع متر ها هستند که برای اندازه گیری طول(مسافت) مورد استفاده قرار میگیرند)

ترازها(از انواع تراز ها میتوان به تراز لیزری(یک خط,دوخط و ...) تراز دستی و... اشاره کرد که در سایزها و برندهای متنوع موجود هستند و برای سنجش زاویه و شیب سطوح مورد استفاده قرار میگیرند.

دماسنج ها(از دماسنج ها جهت سنجش دما استفاده میشود که بسته به نیاز میتوان از دماسنج های دستی (معمولی) و یا لیزری استفاده کرد.از دماسنج های لیزری معمولا در نقاطی که دما بسیار بالاست و یا امکان نزدیک شدن به نقطه مورد نظر وجود ندارد (مانند کوره ها و...) استفاده میکنند.)

کولیس ها(کولیس یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین ابزارهای اندازه گیری است. اندازه های مختلف,دیجیتال یا غیر دیجیتال بودن,داشتن نمایشگر ساعتی یا معمولی یا ... دقت (یک دهم,یک صدم,یک هزارم ...) و موارد دیگر دلیل متنوع بودن کولیس ها در بازار است.

از سایر ابزارالات اندازه گیری میتوان به فیلر,رطوبت سنج,نیروسنج و ... اشاره کرد.

اینسایز,میتوتویو,آکاد و... از برندهای مصرفی و شناخته شده در بازار هستند.

 

 

 

 

 

ابزارالات دستی

ابزارالات دستی به ابزارالاتی گفته میشود که صرفا با نیروی دست کار میکنند و از برق یا بنزین و یا نیرو محرکه دیگری استفاده نمیکنند

ابزارالات دستی را میتوان (تا حدودی) به دسته های زیر تقسیم بندی کرد

پیچ گوشتی ها(پیچ گوشتی ضربه خور پیچ گوشتی چاقویی و ...)

آچار ها(انواع آچار بکس اچار الن اچار فرانسه اچار شلاقی و ...)

جعبه ابزارها (انواع جعبه ابزار و انواع کیف ابزار و ...)

انبر ها (انبر قفلی انبر پرچ انبر دست انبر ارماتور بندی انواع سیم چین و دم باریک و ...)

چکش ها (چکش مهندسی چکش صافکاری چکش چکش میخ کش چکش لاستیکی و ....)

پتک و تبر (انواع پتک و انواع تبر)

هنری و صنایع دستی(انواع ابزار الات مورد نیاز سفالگری و مجسمه سازی خیاطی نقاشی مصنوعات چوبی و...)

و هزاران ابزار دستی دیگر...

از برندهای معتبر و با سابقه ابزارالات دستی میتوان به ایران پتک هنس تاپ تول نووا رونیکس توسن یونیور کنیپکس و... اشاره کرد.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

مروری بر ابزارالات دستی و اندازه‌گیری

ابزارالات دستی ابزارالاتی هستند که صرفا با نیروی دست کار میکنند و از برق یا سوخت یا نیرومحرکه دیگری استفاده نمیکنند و از زمان های قدیم توسط انسان مورد استفاده قرار میگرفتند و برای انجام برخی کارها بسیار ضروری هستند. در اینجا اطلاعات مختصری در مورد انواع ابزار های دستی و اندازه گیری و کاربرد آنها وجود دارد که ممکن است برای شما مفید باشد.

فرقی نمی کند که یک مکانیک یا نجار یا تراشکار حرفه ای باشید و یا فردی عادی که به دنبال تعمیر وسایل و انجام برخی خرده کاری ها در خانه خود هستید , برای انجام بسیاری از کار ها به مجموعه ای از ابزارالات دستی یا اندازه گیری نیاز دارید. ابزار های دستی و اندازه گیری برای استفاده در کارگاه , گاراژ و ... یا برای انجام کارهای خانگی در داخل و اطراف خانه بسیار مهم هستند. ابزار های دستی انواع مختلفی دارند و برای هر کاری قابل استفاده هستند. برخی از ابزارها قابلیت استفاده برای چند کار مختلف را دارند و برخی از آنها به طور خاص صرفا برای یک کار خاص استفاده میشوند. اگر میخواهید بهترین نتیجه را برای کار و پروژه خود داشته باشید انتخاب ابزار مناسب و دانستن نحوه کار و کاربرد آن ابزار بسیار مهم است , سهل انگاری و عدم آگاهی میتواند منجر آسیب و اشتباه شود. استفاده صحیح و دقت در هنگام استفاده از ابزار های دستی مهمتر از سرعت کار است. بر اساس نوع کاری که باید انجام شود باید ابزار مناسبی انتخاب شود , در غیر این صورت کیفیت و کارایی کار آسیب می بیند و هدف مورد نظر محقق نمیشود.

ابزارالات دستی جز اصلی هر جعبه ابزاری هستند که برای کارهای پیش پا افتاده و یا پروژه های تخصصی نقش اصلی را دارند , مطمئنا باید به فکر سرمایه گذاری روی مجموعه ای از ابزارهای دستی با کیفیت برای جعبه ابزار خود باشید که در کارهای تخصصی و پروژه های حرفه ای و یا موقعیت های غیر قابل پیش بینی مثل تجهیزات و ابزارالات مورد نیاز به هنگام خرابی و تعمیر در اتومبیل و انجام کارهای خانگی یقینا به کارتان می آیند.

* ابزارالات دستی را تا حدودی میتوان در گروه های زیر طبقه بندی کرد :

انبر ها : انبرها از کاربردی ترین ابزارالات دستی هستند که انواع و اشکال و اندازه های بسیار متنوعی دارند, ولی شکل کلی و مکانیسم کاری همه آنها مشابه همدیگر است . در حالت کلی انبرها از دو اهرم به هم متصل شده تشکیل شده‌اند که نیروی اعمال شده توسط دست را چند برابر کرده و به سمت دیگر یعنی فک های انبر منتقل میکنند و به شما این امکان را میدهد کار هایی را انجام دهید که هرگز دست خالی نمیتوانستید. از برخی از نمونه های انبر ها میتوان به نمونه های زیر اشاره کرد.

گاز انبر

         

 گاز انبر از مصرفی ترین ابزارالات دستی است که لبه برش دهنده آنها عمود بر دسته ها قرار گرفته‌اند و محل اتصال دو اهرم (دسته ها) نزدیک لبه برش است که همین موضوع باعث نیرومندی و قدرت بالای این ابزار کاربردی شده است.

مصرف کلی انواع گاز انبر بریدن یا نگه داشتن است, با توجه به شکل این ابزار , نوک گاز انبر را میتوان بسیار به سطوح نزدیک کرد و یک زائده را از روی سطح برید.

 

 

 

 

 

 

سیم چین

         

 

 

 

 

 

 

 


سیم لخت کن

         

 

 

 

 

 

 

 


انبرقفلی

         

 

 

 

انبردست و دم باریک

 

 

 

 

 

 

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()